MARKIZY

 

Markizy tarasowe

Markizy to zadaszenia przeciwsłoneczne, stosowane przede wszystkim do ochrony przed promieniowaniem słonecznym. Można je zauważyć na tarasach, balkonach, częściej w ogródkach restauracyjnych, witrynach sklepowych i rozmaitych stoiskach. Ochrona przed słońcem to nie jedyna rola markizy – jest także cenionym elementem dekoracyjnym. Jeśli jest estetycznie wykonana i odznaczająca się na ulicy – może przyciągać klientów do sklepu lub restauracji. Często cechuje je również odporność na deszcz, ale jest to zależne od konkretnego modelu.

Markizy – dlaczego warto?

Pamiętajmy, że nowe markizy to inwestycja na lata, niezależnie czy kupujemy ją do naszego domu będą ogrodu, czy też do ogródka w naszej restauracji. Będzie nas chronić przed kaprysami pogody, zapewni intymność i komfort. Wyboru należy więc dokonywać starannie, bez pośpiechu. Warto na początku przemyśleć kilka aspektów, aby nie popełnić błędów przy wyborze markizy.

Nowa markiza – jak wybrać?

Należy zacząć od obserwacji pozycji słońca. Pozwoli nam to ustalić optymalną szerokość i głębokość markizy. Zwracajmy także uwagę na wysokość montażu, będzie miało to wpływ na kąt nachylenia markizy oraz doborze modelu markizy.

Markizy – jakie są ich rodzaje?

Markizy w kasetach i bez kastet ; Palladio,Venus EVO, Dakar,Casablanca, Jamaica,Australia,Jupiter,Selene, Bistro 
Markizy tarasowe Palladio i Venus EVO – to wyjątkowo elegancka, pełna harmonii konstrukcja z kasetą zabezpieczającą poszycie. Sprawdzi się doskonale do zacieniania średnich i dużych balkonów oraz tarasów. Cechuje ją wyjątkowa wytrzymałość, dzięki czemu będzie spełniać swoją rolę również poza sezonem letnim.
Markizy balkonowe – przeznaczone są na balkony, okna i małe tarasy. Są bardzo skuteczną i często używaną formą osłony okien w budynkach mieszkalnych, biurowych i produkcyjnych. Naciąg materiału uzyskiwany jest poprzez zastosowanie bocznych ramion z napinaczami sprężynowymi. Rozwijanie i zwijanie odbywa się za pomocą korby lub silnikiem elektrycznym. Zapewnia skuteczną formę osłony przed promieniowaniem słonecznym. Występują w wersji w kasecie i bez kasety.

Palladio 2040
szerokość: maksymalnie 7m

wysięg: 2,1m; 2,6m; 3,1m; 3,6m

Silver plus
szerokość: malksymalnie 5,3m
wysięg: 1,6m; 1,9m; 2,2m; 2,5m

Australia
szerokość: malksymalnie 7m
wysięg: 2,1m; 2,6m; 3,1m; 3,6m

Jamaica
szerokość: malksymalnie 7m
wysięg: 2,1m; 2,6m; 3,1m; 3,6m