Rolety zewnętrzne

Rolety zew. V
Rolety zew. V(1)
Rolety zew. VI
Rolety zew.I
Rolety zew.VII
Opis

Zalety stosowania rolet:
- zabezpieczają przed warunkami pogodowymi
- tłumią hałas
- przynoszą oszczędności energii
- zapewniają intymność i spokój
- zabezpieczają przed włamaniem
- wprowadzają nowe akcenty zarówno w budownictwie starym, restaurowanym jak i w nowoczesnym.

Planując remont domu lub mieszkania, budowę domu albo obiektu przemysłowego nie powinniście zapominać Państwo o roletach zewnętrznych. Rolety firmy ANWIS lub  Aluprof pozwolą Państwu indywidualnie nadać charakter budowanemu obiektowi, w sposób niepowtarzalny i zgodny z Państwa gustem oraz upodobaniami.

Materiały

Rolety zewnętrzne  produkowane są z:

- profilu aluminiowego ( blacha aluminiowa wypełniona pianką poliuretanową)
- profilu aluminiowego wzmocnionego ( AN-44  ) , wykonanego z aluminium tłoczonego, bez wypełnienia pianką , posiadającego atest odporności na włamanie klasy ER-2

Systemy montażu rolet zewnętrznych

rolety montowane na elewację budynku tzw. ELEWACYJNE. Jest to idealne rozwiązanie do obiektów już istniejących i nowych. Obudowa i prowadnice tego typu rolet wykonane są z aluminium.
* Rolety elewacyjne montuje się w dwojaki sposób: na elewacji budynku lub we wnęce okiennej,a także drzwiowej.
* Skrzynka w roletach elewacyjnych jest elementem widocznym z tego powodu dostępna jest w wielu opcjach kolorystycznych,a także w okleinach drewnopodobnych.
* Roleta elewacyjna występuje z rewizją ściętą pod kątem 45
[Rozmiar: 5727 bajtów]

 

rolety montowane na elewację budynku tzw. system RONDO Jest to roleta umieszczona w skrzynce o ciekawym półokrągłym kształcie. Dodatkowym elementem podkreślającym interesujący wygląd rolety są półokrągłe nakładki na prowadnice.
[Rozmiar: 6208 bajtów]

 

rolety naokienne tzw. system RA. Jest to najlepsze rozwiązanie dla nowego budownictwa lub przy wymianie stolarki okiennej. Obudowa wykonana z PCV, ocieplona styropianem mocowana jest bezpośrednio do okna i instalowana razem z nim w otworze okiennym pod nadprożem.
* System umożliwia wiele sposobów zabudowy skrzynki i prowadnic:od zewnątrz,od wewnątrz,obustronnie lub dzięki dużej gamie oklein może pozostać bez zabudowy
[Rozmiar: 4639 bajtów]

 

rolety z obudową do otynkowania tzw. PODTYNKOWE. Przeznaczone głównie do nowo budowanych obiektów albo też do budynków już istniejących
* Możliwość wkomponowania skrzynki w elewację budynku,dzięki czemu staje się niewidoczna
* Montaż rolety nie wymaga ingerencji w konstrukcję okna czy drzwi,ale przed montażem należy wykonać wnękę w nadprożu .
* Dzięki klapie rewizyjnej na zew. budynku,prace konserwacyjne i serwisowe wykonywane są bez zakłócenia prywatności domowników
[Rozmiar: 6655 bajtów]Moskitiery ramkowe i rolowane oraz zintegrowane z roletą. Połączenie tych dwóch elementów zapewnia ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie.
[Rozmiar: 7592 bajtów]